Kurs Instruktora Fitness REPS

 Rejestracja zakończona
 
3
Kategoria
Kursy
Termin
28 wrzesień 2019 - 23 listopad 2019
Miejsce
Fitness & Wellness Azik, ul. Wysłouchów 30 D, 30-611 Kraków

Szkoleniowcy:
Aneta Aziewicz
Ewa Czarnecka
Sylwia Zgłobik-Kapuścińska

Opis:

Kurs instruktora fitness to profesjonalnie przygotowany cykl zajęć dydaktycznych zakończony egzaminami. Uczestnictwo w zajęciach i pomyślne zdanie egzaminów w pełni przygotowuje kursantów do prowadzenia zajęć grupowych fitness.

Program prezentowany na kursie został zaprojektowany i przygotowany na drodze współpracy doświadczonych szkoleniowców i instruktorów fitness oraz fizjoterapeutów. Część teoretyczna, obejmująca zagadnienie z takich dziedzin jak: anatomia, fizjologia czy biomechanika, przekazana zarówno w formie e-learningowej, jak i w formie wykładów, zostanie wykorzystana podczas 66 godzin zajęć praktycznych, które, rozłożone na 8 weekendowych zjazdów, pozwolą na poznanie i opanowanie warsztatu instruktora fitness i dadzą solidne podstawy do bezpiecznej i efektywnej pracy zawodowej.

Szczegółowe informacje:

 • Rozpoczęcie kursu: 28 września 2019 r, godz. 12.00.
 • Kurs w całości odbywa się w siedzibie Szkoły Instruktorów Fitness Azik (Kraków, ul. Wysłouchów 30D).
 • Kurs obejmuje 8 zjazdów w trybie weekendowym (sobota, niedziela).
 • Każdy dzień kursu obejmuje 6 godzin zajęć (z dwiema przerwami).
 • Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym, do którego kursanci przygotowują się pod opieką promotorów.
 • Kurs obejmuje 84,5 godziny zajęć, z czego 13,5 godzin to zajęcia teoretyczne, a 16 godzin stanowią praktyki przedegzaminacyjne, odbywające się pod opieką promotorów.
 • Każdy kursant jest zobligowany do wzięcia udziału w 20 godzinach zajęć fitness we własnym zakresie.

Zakres tematyczny obejmuje:

 • Część ogólną (teoretyczną): anatomię (w formule e-learningowej)
 • Część specjalistyczną (teoretyczną): fizjologię, charakterystykę pracy instruktora fitness, klasyfikację i charakterystykę rodzajów zajęć grupowych, pierwszą pomoc, analizę grup podwyższonego ryzyka, zasady pisania konspektów fitness (13,5 godziny wykładów)
 • Część specjalistyczną (praktyczną): metodykę i techniki prowadzenia zajęć, analizę funkcjonalną ćwiczeń z przyborami oraz bez przyborów, ćwiczenia z przyborami między innymi takimi jak: step, hantle, duża piłka, kettlebell i in., stretching w zajęciach fitness, praktyki własne pod opieką promotora (71 godzin).

Część egzaminacyjna kursu obejmuje teoretyczny egzamin ogólny, teoretyczny egzamin specjalistyczny i egzamin praktyczny. Z części ogólnej zwolnieni są studenci (od II roku studiów I stopnia) i absolwenci kierunków: I i II stopnia Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii i Turystyki oraz osoby posiadające już część ogólną (będące już instruktorami innych dyscyplin) mogące poświadczyć to odpowiednim dokumentem.

Dodatkowym atutem jest wspomniane wyżej szkolenie z pierwszej pomocy, które w naszej szkole przeprowadzone zostanie przez certyfikowanego ratownika medycznego - Kamilę Brzostowicz.

Kamila obecnie jest pracownikiem medycznym w szpitalnym oddziale ratunkowym w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie oraz instruktorem pierwszej pomocy z 13 letnim doświadczeniem, w tym również instruktorem certyfikowanych kursów BLS AED Europejskiej Rady Resuscytacji oraz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 Wymagania:

 • ukończone 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców/opiekunów prawnych),
 • ukończona szkoła średnia (lub w trakcie nauki),
 • rejestracja na szkolenie min. 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia.

Na zakończenie kursanci otrzymują:

 • dyplom ukończenia kursu (po pozytywnie zdanych egzaminach)
 • zaświadczenie z wykazem przedmiotów w języku polskim i angielskim
 • obszerny skrypt szkoleniowy
 • certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy

Program kursu:

 1. Rola, cechy i obowiązki instruktora fitness
 2. Muzyka w zajęciach fitness
 3. Klasyfikacja i charakterystyka zajęć fitness
 4. Kroki bazowe, ich modyfikacje, metodyka nauczania.
 5. Komunikacja, przekaz werbalny i niewerbalny
 6. Choreografia w zajęciach fitness – metodyka nauczania. 
 7. Rozgrzewka w zajęciach fitness
 8. Pierwsza pomoc
 9. Analiza funkcjonalna – duża piłka, bez przyborów, step, tubing, hantle
 10. TBC, TBC + duża piłka, TBC + step, TBC + tubing, TBC + hantle
 11. Step
 12. Zasady pisania konspektów
 13. Grupy ryzyka
 14. Stretching
 15. Praktyki 

Nasz Kurs Instruktora Fitness jest akredytowany przez REPs Polska!

REPs Polska jest organizacją non-profit w branży fitness & wellness, oferującą szereg rozwiązań wspomagających zarejestrowanych Instruktorów Fitness, Instruktorów Siłowni, Trenerów Personalnych oraz Szkoleniowców i Placówek Szkoleniowych. Prowadzi rejestrację zarówno szkół, jak i instruktorów indywidualnych, co umożliwia potencjalnym klientom odnalezienie najlepszych specjalistów w branży fitness.

REPs Polska jest członkiem ICREPs - Międzynarodowej Federacji Akredytującej Profesjonalne Szkoły Fitness (International Confederation for Registers of Exercise Professionals ). Posiadanie akredytacji REPs Polska jest potwierdzeniem, że prowadzone przez placówki szkolenia, a tym samym ukończone przez instruktorów kursy spełniają światowe wymogi, a uzyskane dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich ICREPs (Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym profilem na platformie REPs Polska, gdzie możecie śledzić naszą, na bieżąco aktualizowaną, ofertę:
http://repspolska.pl/…/Szkola-Instruktorow-Fitne…/REPS-PS-31

 • Jakie korzyści niesie nabywanie i podnoszenie swoich kwalifikacji w placówce akredytowanej? 
  Pewność, że dana placówka szkoleniowa spełnia wymogi ICREPs - posiada więc odpowiednią kadrę szkoleniową, materiały szkoleniowe, miejsca przeprowadzania kursów, oraz sposób przeprowadzania egzaminów regulowany przez standardy ICREPs - wszystko to, co ma bezpośredni wpływ na jakość instruktora kończącego kurs w danej placówce.
 • Ukończenie, z pozytywnym wynikiem, kursu instruktora fitness w naszej szkole zapewnia uzyskanie akredytacji indywidualnej na poziomie Finess Group Instructor (Instruktor Aerobiku) EQF Level 3
 • Udział w organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach jest gwarancją otrzymania punktów CPD - niezbędnych do utrzymania akredytacji indywidualnej. 
 • Jeśli szkoła posiada akredytację, czyli swego rodzaju "certyfikat jakości" ICREPs, umożliwia swoim absolwentom większą globalną mobilność. Posiadanie akredytacji REPs Polska jest potwierdzeniem, że prowadzone przez naszą placówkę szkolenia oraz ukończone przez instruktorów kursy, spełniają światowe wymogi, a uzyskane dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich.

Więcej informacji o REPs Polska: http://repspolska.pl/

Posiadamy system zarządzania jakością ISO 9001!

Nasza szkoła, jako jedna z nielicznych, posiada międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001: 2015. Oznacza to, że zastosowany w naszej organizacji system zarządzania jakością spełnia międzynarodowe normy i standardy, oraz ukierunkowany jest na pełne zrozumienie i spełnienie oczekiwań klienta.  Wszystkie wewnętrzne procesy są więc usystematyzowane oraz na bieżąco monitorowane.

Jakie korzyści dla kursantów niesie Certyfikat Jakości ISO 9001?

 • Działamy zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami dzięki czemu jesteśmy zaufaną, prestiżową oraz gwarantującą satysfakcję z usług jednostką szkoleniową
 • Szkoła Instruktorów Fitness Azik w trosce o najwyższy standard świadczonych usług prowadzi stałe pomiary satysfakcji klientów co pozwala nam sukcesywnie się doskonalić oraz wychodzić naprzeciw rosnącym wymaganiom rynku
 • Nasz system zarządzania jest stale monitorowany i audytowany co przekłada się na wysoki poziom przeprowadzanych szkoleń zarówno pod kątem kadry, jak i materiałów szkoleniowych, a także warunków panujących w miejscu przeprowadzania kursów,

Gwarancją naszej wiarygodności jest zadowolenie klientów!

Cena regularna:
Część ogólna – 1299 zł.
Część specjalistyczna (anatomia, fizjologia) – 300 zł

Warunkiem zapisu na kurs jest uiszczenie zaliczki w kwocie 400 zł. 
(Zaliczka przekazana zostanie na poczet całościowej wpłaty za szkolenie).

Terminy

I Zjazd 
– sobota, 28 września 2019, godz. 12:00-18:45 
– niedziela, 29 września 2019, godz. 12:00-18:45 

II Zjazd 
– sobota, 5 października 2019, godz. 12:00-18:45 
- niedziela 6 października 2019, godz. 12:00-18:45 

III Zjazd 
- sobota, 12 października 2019, godz. 12:00-18:45 
- niedziela, 13 października 2019, godz. 12:00-18:30 

IV Zjazd 
- sobota, 19 października 2019, godz. 12:00-18:45 
- niedziela, 20 października 2019, godz. 12:00-18:30 

V Zjazd 
- sobota, 26 października 2019, godz. 12:00-17:45 
- niedziela, 27 października, godz. 12:00-18:30 

VI Zjazd 
- sobota, 9 listopada 2019, godz. 12:00-18:45 
- niedziela, 10 listopada 2019, godz. 12:00-18:45 

VII Zjazd 
- sobota, 16 listopada 2019, godz. 12:00-18:45 
- niedziela, 17 listopada 2019, godz. 12:00-15:45 

VIII Zjazd 
- sobota, 23 listopada 2019, godz. 12:00-17:30

 
 

Terminy

 • Od 28 wrzesień 2019 do 23 listopad 2019
 Rejestracja zakończona
 
3

Wspierane przez iCagenda